Почетна / Занимливости / Дом на млади ја придвижува културата.

Дом на млади ја придвижува културата.

Дом на млади вечерва е организатор на поетско – музичка вечер  со наслов “ОСТАНИ ВО ДОМОТ на млади“, со почеток: 20 дo 22 часот.

Учествуваат :
1. Мила Кралева и Симона Наскова (наградени на конкурсот за краток научно – фантастичен расказ)
2. Искра Постолова и Божидар Доневски (поезија од Јовица Ивановски)
3. Мирче и Кире (Acoustic instrumental)
4. No End Acoustic (Петар и Иле)
5. Марија и Горан (вокал и гитара)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *