Почетна / Црна хроника / Дрвокрадци ја пустошеле Плачковица

Дрвокрадци ја пустошеле Плачковица

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против С.А.(29), Ш.A.(35), Е.К.(21), сите од Радовиш и против Н.Б.(20) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење на шума“.

На 02.03.2019 на планина Плачковица, на место викано „Влизина“, на патот за Иланица, вработени во шумска полиција ги затекнале пријавените при бесправна сеча на шума, при што било утврдено дека бесправно исекле 71 дабови стебла.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *