Почетна / Спорт / Државно младешко првенство во пинг-понг

Државно младешко првенство во пинг-понг

Утре во Крива Паланка, , каде пинг понгот има традиција и може да се каже најдобро се работи со младите таленти (од овој град потекнува и најдобриот пингпонгар во Македонија, Кристијан Станојковски), ќе се одржи Државното јуниорско првенство на Македонија. Од Штип ќе учествуваат четворица млади пингпонгари и тоа од екипата Шампион ФА – Дамјан Стојчев, Лука Стојчев Иван Богатинов и Мила Штркова. Во месец февруари годинава, во Крива ПАЛАНКА се одржа мастерс турнир , на кој првото место го освои штипјанецот Дамјан Стојчев,. а Мила Штркова беше трета. Тие ќе настапат и во поединечна, но и во игри на двојки. Очекуваме да го повторат успехот од мастерс  турнирот.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *