Почетна / Спорт / Егоров стартуваше со победа

Егоров стартуваше со победа

Денеска на европските ЛОИ во Минск стартуваа и борачите.

Од нашите претставници прв стартуваше Владинмир Егоров, член на БАЛКАНЕЦ.

Тој со 3-2. го совлада Италијанецот, Џиви ДАВИДОВИ. Во четвртфиналето Егоров има тежок противник. Се среќава со Азербејџанец.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мурињо половина Јунајтед го сака во Рома

Жозе Мурињо од идната сезона ќе работи на кормилото на Рома. „Римјаните“ отвораат нова страница …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *