Почетна / Свет / Експлозија на воената академија во Санкт Петерсбург

Експлозија на воената академија во Санкт Петерсбург

Во Санкт Петерсбург експлодирала бомба во зградата на воената академија „А.Ф.Можајски“, а има и повредени, соопштил извор од службата за вонредни состојби.

Експлозијата се случила во делот во просториите за администрација.

„Во експлозијата се повредени четири лица, а засега не е познато што ја предизвикало“рекол соговорник за агенцијата.

Оваа воена академија е една од најголемите воено- образовни институции во Русија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *