Почетна / Спорт / Емил во Рабат, трчаше да купи нова опрема, постојната исчезна на аеродромите.

Емил во Рабат, трчаше да купи нова опрема, постојната исчезна на аеродромите.

Дел од македонската карате репрезентација , учествуваше во Премиер лигата во Рабат, Мароко. Нашиот најдобар каратистт Емил Павлов имал големи непријатности, перипетии пред и за време патувањето во Мароко.Павлов учествувал Премиер лигата, и загубил во првото коло од Јорданец каратист.

Причината за поразот е лошо организираното патување до Мароко.Визи добиени пред самото тргнување, настап без тренер, но и без спортската опрема, која некаде по аеродромите мистериозно исчезнала, па Павлов мора во Рабат да бара и да купува нова опрема за настап.Сите овие случки влијаеле врз подготвеноста на нашиот најдобар спортист Емил Павлов.тој се надева дека до овој период 2020 ќе исполни норма нза настап на Олимписките игри во Токио.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *