Почетна / Занимливости / Животот, тема за предавања

Животот, тема за предавања

“Блез Паскал и прашањето за смислата на  животот“,“Најубавата приказна на сите времиња“ и “Позитивна трансформација на животот“.Тоа се три теми и три предавања што ќе се случат во малата сала на општината овој викенд почнувајќи од денес од 19 часот.На овие теми пред заинтересираните ќе говори М-р Павле Руниќ, а организатор на предавањата е Здружението на граѓани Поглед кон вистината и Христијанско адвентистичката црква.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *