Почетна / Избор на Уредникот / Задолжителната вакцинација на невакцинираните од морбили, започнува в понеделник 22-ри април

Задолжителната вакцинација на невакцинираните од морбили, започнува в понеделник 22-ри април

Вакцинацијата на учениците во училиштата нема да започне денес, туку во понеделник изутрина.

И покрај вчерашната одлука на Министерството за образование, со имунизација низ училиштата да се почне денеска, здравствените власти објавија дека одлуката била донесена доцна и немало време да се направи планот за спроведување на вакцинирањето низ училиштата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *