Почетна / Избор на Уредникот / Започнува градбата на брана на реката “Отиња“.

Започнува градбата на брана на реката “Отиња“.

Министерството за транспорт и врски предводено од Благој Бочварски го распиша јавниот повик , од кој ќе биде избрана најповолната понуда за изградба на брана на реката Отиња.Оваа вест денеска од Штип ја соопти МИнистерот Бочварски кој потврди дека пари за градбата на браната во висина од колку 7 милиони евра има во републичкиот буџет.Со ова смета Бочварски по годините на перипетии конечно се реализира дамнешниот сон на штипјани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *