Почетна / Македонија / За Велигден, причест и во затвор.

За Велигден, причест и во затвор.

Свештениците од Брегалничката епархија, ќе служат богослужби за Велигден во сите поголеми цркви.Богослужби во Штип ќе има и во големите храмови “Св. Никола“, “Успение на Пресвета Богородица“ во Ново Село, и во црквата “Св.Климент “ во населбата Сења.Ќе има и причест.Црквата причест ќе организира и во затворот во Штип, за затворениците кои сакаат да се причестат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *