Почетна / Спорт / Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот на успеси ги продолжи Никола Нацев , предводен од познатиот тренер Шенол Асанов. Во својата категорија плус 94 килограми, поинт фајт плус 94 кгд, Никола Нацев заслужено стигна до првото место и златниот медал. Немаше среќа во дисципината кик лајк, се повреди. но го освои бронзениот медал.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Астибо“-футсал, лош домаќин.

Во рамките на 12 коло во Штип требаше да се одигра средбата Астибо-Црна Река, во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *