Почетна / Свет / Израел гради челична ограда

Израел гради челична ограда

Израел соопшти дека почнал со изградбата на масовна челична ограда долж границата со појасот Газа, висока шест метри.

Министерството за одбрана јави дека изградбата ќе вклучува и подземен ѕид.

Најавата за челичната ограда следи по десет месечните протесети на палестинците долж границата со Израел.

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху изјави дека новата бариера ќе ги спречи терористите од Газа да навлезат на израелската територија.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *