Почетна / Бизнис / Исплата на паричната помош за естрадните уметници

Исплата на паричната помош за естрадните уметници

Здружението на естрадните уметници по одржаната средба со претставници на владата ги известува естрадните работници дека очекуваните средства од државата како финансиска помош за естрадните уметници се веќе пуштени и би требало денес да ги имате на вашите сметки.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *