Почетна / Свет / Италија откри зошто се умирало божем од Ковид 19
Medical staff tend to a patient in the emergency COVID-19 ward at the San Carlo Hospital in Milan, Italy, Thursday, April 16, 2020. The new coronavirus causes mild or moderate symptoms for most people, but for some, especially older adults and people with existing health problems, it can cause more severe illness or death. (AP Photo/Antonio Calanni)

Италија откри зошто се умирало божем од Ковид 19

Италијанските лекари не ја почитуваа препораката на Светската здравствена организација да не прават обдукција на починатите од корона вирусот.Тие сепак направија обдукции и констатираа дека причина за смртта не е вирус туку бактерија.Таа бактерија создава згрутчување на крвта , а со самото тоа и смрт на пациентот.Така Италија почна да го победува Ковид 19  кој не ништо друго туку вообичаена интраваскуларна коагулација односно тромбоза.Начинот на лекување е едноставен, лекови против воспаленија,антикоагуланси, антибиотици и пред се Аспирин 100 и нему слични производи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *