Ковид биланс

Вкупната бројка на КОВИД дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 11.300, бројката на оздравени пациенти е 7.000, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.700.Во Скопје има најмногу активни случаи на Ковид-19 – 1.363, во Штип – 450, Гостивар – 282, Куманово – 269, Тетово – 220, Струга – 203, Свети Николе – 151, Дебар – 117, Кичево – 108.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *