Почетна / Македонија / Ковид биланс

Ковид биланс

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1846 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 80, Штип, 1.Регистрирани се 264 оздравени пациенти од: Скопје – 111, Штип –  1.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *