Почетна / Избор на Уредникот / Ковид низ бројки

Ковид низ бројки

Министерството за здравство информира дека вчера Институтот за јавно здравје регистрира 50 оздравени пациенти во: Скопје-16, Куманово-10, Прилеп-6, Тетово-15, Велес-1, Крива Паланка-1 и Валандово-1. За 24 часа, до влера на пладне направени се 533 тестирања, а регистрирани се 22 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-8, Штип-2, Прилеп-2, Тетово-3, Струга-1, Велес-4, Лозово-1 и Гостивар-1.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1839, бројката на оздравени пациенти е 1351, на починати е 106, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 382. Скопје активни 143, Куманово –активни 21, Дебар –активни 0, Штип- активни 4, Прилеп –активни 59, Тетово –активни 66, Струга –активни 5, Велес –активни 53, Битола –активни 8, Охрид –активни 6, Кавадарци –активни 0, Гостивар –, активни 3, Гевгелија активни 0, Струмица –, активни 0, Крива Паланка- активни 1.Радовиш –активни 0, Крушево –активни 0, Кочани –, активни 4, Пробиштип –активни 0, Кичево –активни 0, Неготино -активни 5 (7 заболени лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија), Демир Хисар –активни 0, Македонски Брод –, активни 0, Пехчево-  активни 1, Делчево-, активни 0, Валандово -, активни 0, Виница –активни 0, Кратово-, активни 1, Берово-1, активни 1, Лозово-1, 1.Ресен без ниту еден случај заразен со Ковид 19.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *