Почетна / Избор на Уредникот / Ковид рекапитулар

Ковид рекапитулар

Бројот на заразени со ковид-19, од почетокот на пандемијата во Македонија изнесува 10.086 лица.Бројката на оздравени пациенти е 5.427, а на починати е 460. Во моментов бројот на активни случаи изнесува 4.199, од кои најмногу – 1.935 се од Скопје.Во Штип има 380 заразени пациенти, Тетово е со 283 и Куманово со 282 активни случаи. Во Струга во момнентов 206 лица се заразени со коронавирус, а во Гостивар активни се 223.Над 100 заразени има во Дебар, Охрид и Свети Николе.Досега во земјата се направени вкупно 95.169 тестирања на Ковид-19.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *