Почетна / Избор на Уредникот / Кока кола пијат сите, јас сум претседател за сите. Кој друг ако не Амди Бајрам

Кока кола пијат сите, јас сум претседател за сите. Кој друг ако не Амди Бајрам

Централниот одбор на Сојузот на ромите на вчерашната седница донел одлука да го кандидира својот лидер, Амди Бајрам, за претседател. Бајрам вели дека ќе мора да ја прифати одлуката на партијата и да влезе во трката за претседател на државата.

– Се кандидирам за да победам, а дали ќе победам ќе каже народот. Јас само можам да кажам дека Кока Колата ја пијат сите граѓани. – рече тој

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *