Почетна / Избор на Уредникот / Корона статистика

Корона статистика

Од новорегистрираните 40 случаи со КОВИД-19, 26 се во Скопје, 10 во Тетово и по еден во Куманово, Прилеп, Велес и Битола. Од вкупниот број направени тестови во изминатото деноноќие 209 теста се во рамките на скринингот при што е потврден еден позитивен случај – вработен во градинка во Скопје. Според соопштението од Министерството за здравство, заклучно со вчерашниот ден, направени се 549 тестирања при што се регистрирани 40 нови случаи со КОВИД-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1.898, бројката на оздравени пациенти е 1.378, на починати е 111, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 409.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *