Почетна / Бизнис / Корона black shoping!!!

Корона black shoping!!!

Викенд без ДДВ во продавниците за облека, бела техника, мебел, училишен прибор ќе се организира кон крајот на август или почетокот на септември, кажа денеска Фатмир Битиќи, советник во Владата за економски прашања. Вчера, премиерот Оливер Спасовски презентирајќи го третиот сет економски мерки за справување со коронакризата, кажа дека ќе се воведе викенд без да се плаќа данок на додадена вредност (ДДВ) за сите граѓани.Овој антиковид викенд без ДДВ ќе се спроведе кога се спласне пандемијата на КОВИД-19.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промоција“Слова за Словото“.

Утре  во Домот на културата “Ацо Шопов“ ќе биде направена промоција на петтомното издание на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *