Почетна / Црна хроника / Кражби од цркви

Кражби од цркви

во Полициската станица Штип, Ѓ.Н.(65) од село Карбинци, општина Карбинци пријавил дека ноќта на 20/21.05.2019 година непознат сторител извршил – “тешка кражба“ во манастирот Света Петка во атарот на село Калузлија. Сторителот со употреба на сила влегол внатре и одзел пари. Се работи на расчистување на случајот. Истовремено на 21.05.2019 година во 09.30 часот во Полициската станица Штип, Б.Д.(47) од Штип пријавила дека ноќта на 20/21.05.2019 година непознат сторител извршил „тешка кражба“ во манастирот Свети Илија во село Аргулица, општина Карбинци. Сторителот со употреба на сила влегол и одзел пари. Се работи на расчистување на случајот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски нотес

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (03/04.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *