Почетна / Занимливости / “Крилја“-премиера на Народниот театар од Штип

“Крилја“-премиера на Народниот театар од Штип

 

 

Народниот театар во Штип вечерва премиерно ќе ја одигра претставата “Крилја“, работена според истоимениот текст на американскиот драматург Артур Копит, а во режија на Никола Ристов. Во претставата ликовите ги толкуваат актерите: Кристина Атанасова Арсова , Милорад Ангелов,  Валентина Георгиевска Миле Вратеовски , Миланчо Георгиев , Стефанија Митовска , Јорданка Тодорова.

Музика: Сашко Костов

Костимографија: Ирена Боневска

Сценографија: Соња Горачинска

Премиерата ќе се одигра на сцената на штипскиот театар со почеток од 21 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *