Почетна / Спорт / Кристијан Станојковски најдобар пинг-понгар

Кристијан Станојковски најдобар пинг-понгар

Во спортската сала во Свети Николе се одржа вториот мастерс турнир во пинг понг за сениори. Технички организатор беше штипскиот клуб ШАМПИОН Фа. Учествуваа преку 30 мажи и 10 жени.
И овојпат најдобар беше Кристијан Станојковски. Но, според игрите што ги прикажаа зад петици му се и Ѓоко Јочковски, Петар Костовски и Филип Младеновски. Натаму следуваат Александар Штарговски, Христијан Јованов, Васко Манасиовски, Сашо Стојановски,,Ванчо Стојанов, Диме Ташковски,Живко Апостоловски,Горан Матевски,Марјан Аврамовски, Теодир Кировски, Мирослав Симиќ, Гоце Димовски….
Во женска конкуренција најдобра е Ива Димитриовска, , пред Ана Стојановска, Ана Марија Димитрова, Бојана Михајловска, Фани Јовановка Васе Богоевска,Сара Стојановска , Мила Штркова….

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *