Почетна / Избор на Уредникот / ЛДП и ДОМ за градоначалник на Штип го предлагаат Ванчо Санев.

ЛДП и ДОМ за градоначалник на Штип го предлагаат Ванчо Санев.

СДСМ за градоначалник на Штип на претстојните локални избори го номинираше актуелнот градоначалник Д-р Сашко Николов.ВМРО – ДПМНЕ  го предлага , актуелниот пратеник Иван Јорданов.Утре промоција на својот кандидат за градоначалник ќе направи коалицијата од ЛДП и ДОМ.За кандидат за градоначалник на Штип тие го предлагаат Ванчо Санев.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *