Почетна / Црна хроника / Лимарски работник падна од кров

Лимарски работник падна од кров

Триесет и тригодишен битолчанец кој изведувал лимарски работи на кров од куќа на битолската улица Новосадска паднал од кровот при што се здобил со тешки повреди.

Битолчанецот, кој бил вработен во лимарска работилница, се возило на брза помош бил пренесен во Клиничката болница Битола, а потоа и во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола од каде преземаат мерки за расчистување на случајот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *