Почетна / Црна хроника / “Мажиште“, ја тепал сопствената жена.Таа го пријавила во полиција.

“Мажиште“, ја тепал сопствената жена.Таа го пријавила во полиција.

На 23.08.2020 во 18.10 часот во Полициската станица Штип, 31 годишна жена пријавила дека околу 15.30 часот во куќа во Штип нејзиниот сопруг Т.Г.(36) од Штип физички ја нападнал и и се заканувал со остар предмет. Т.Г. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *