Почетна / Занимливости / Македонските “гејмери“ најдобри во Европа.

Македонските “гејмери“ најдобри во Европа.

Македонските гејмери осварија голем успех.Тие на првиот Европски куп на Нации, го освоија првото место во игра „Лиг оф леџендс“.Во финалето нашата репрезентација го победи Израел со 3:1 и така оствари голем подвиг. Во полуфиналето ја победена Чешка, а претходно  и Португалија.На Европскиот куп на нации нашата репрезентација се натпреваруваше уште во „ПЕС2020“ и „Кантер Страјк ГО“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Христос Воскресна-Навистина воскресна.Честит 1-ви мај!

РЕДАКЦИЈАТА НА РАДИО ШТИП, НА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ-ЧИТАТЕЛИ, НА СИТЕ ГРАЃАНИ ИМ ГИ ЧЕСТИТА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *