Почетна / Спорт / Македонски борачи на Европски летни олимписки игри.

Македонски борачи на Европски летни олимписки игри.

На европските ЛОИ во Минск, Белорусија од 28-30 јуни годинава , нашата држава ќе ја претставуваат тројца борачи Владимир Егоров, Могамедгџани Нуров и Фати Вејсели.Тоа го потврди и Денај Богданов заменик претседател на федерацијата на боречки спортови на Република Северна Македонија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мурињо половина Јунајтед го сака во Рома

Жозе Мурињо од идната сезона ќе работи на кормилото на Рома. „Римјаните“ отвораат нова страница …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *