Почетна / Спорт / Мак.Каменица во Лига на шампиони – жени.

Мак.Каменица во Лига на шампиони – жени.

Женскиот фудбалски шампионат во Македонија од следната сезона многу веројатно ќе брои 16 клубови, бидејќи Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) отвори место за уште два нови тима.„Куќата на фудбалот“ испрати повик за пријава на две екипи кои ќе ги пополнат местата во шампионатот за сезоната 2020/21. Во случај на пријавување на повеќе од две екипи, предност ќе имаат оние екипи кои први доставиле пријава.Актуелната сезона во женскиот мак-фудбал е прекината, додека лидер беше ЖФК Каменица Саса која ќе ја претставува нашата земја во Лигата на шампионите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *