Почетна / Спорт / Мал ајакс во 1/4 финале на футсал купот

Мал ајакс во 1/4 финале на футсал купот

Ждрепката за четврртфиналето во Купот на Македонија донесе интересен дуел во градот под Исарот. Мал Ајакс , лидер во Втората лига и екипа која во новата сезона ќе игра во елитата, во четвртфиналето на Купот ќе игра со ланскиот шампион во футсал, кој играше и во КЕШ, Велес. Годинава, МАЛ АЈАКС игра во форма. Се очекува спектакл на 14 мај, кога средбата ќе се одигра во Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *