Почетна / Бизнис / Мангупи таксисти

Мангупи таксисти

Штипските такси компании се подготвуваат за новиот циклон, кој треба да донесе нови врнежи од дожд а можеби и снег.

Се подготвуваат за нов подвиг ќарење на црно.Додека траеше моќта на претходниот снег.Таксистите истите реалции до три километри ги возеа место за 50  за 100 денари.

На жртвите им било објаснето дека тоа е поради возење на снег.

Убаво мангупи таксисти, а кога ќе биде мај јуни, ќе возете ли безпари, односно возеното нема да го наплаќате.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се откупат 90милиони килограми грозје

Винариите ќе откупат околу 90 милиони килограми грозје, соопшти денеска претседателот на регионалното здружение „Лозароовоштари” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *