Почетна / Балкан / Мафијашите во Подгорица добиваат крилја

Мафијашите во Подгорица добиваат крилја

Eксплозија на автомобил ја потресе Подгорица. Во центарот на градот денеска е убиен еден човек. Мажот во болница е донесен во тешка состојба, а лекарите не успеале да го спасат.Се работи за Никола Чупиќ (33), кој во полиција се водел како „безбедносно интересно лице”, блиско со цетинските криминални групи. Претходно полицијата од него одземала пиштол. Бомбата е поставена под автомобил „тојота“ со цетински регистарски таблички, објавија црногорски медиуми. Чупиќ неколку минути лежел на улица и барал помош.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *