Почетна / Балкан / Медиумите прекршители добија најмногу пари од државата

Медиумите прекршители добија најмногу пари од државата

Издавачите на весниците Ало, Курир, Српски телеграф и Информер минатата година добија околу 220.000 евра на медиумски конкурси, иако предначеја во кршењето на Кодексот на новинарите, објави денекас Здружението на новинари на Србија (УНС).

По шестмесечниот мониторинг на Советот за печат за 2020 година, Кодексот на новинарите е прекршен во 928 написи објавени во весникот „Ало“, додека „Курир“ е на второ место според бројот на прекршувања со 651 напис.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Христос Воскресна-Навистина воскресна.Честит 1-ви мај!

РЕДАКЦИЈАТА НА РАДИО ШТИП, НА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ-ЧИТАТЕЛИ, НА СИТЕ ГРАЃАНИ ИМ ГИ ЧЕСТИТА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *