Почетна / Македонија / Медицински искуства пренесуваа лекари од САД

Медицински искуства пренесуваа лекари од САД

УГД  денес беше домаќин на едукативен медицински семинар, на кој се  дискутираше за теми поврзани со кардиологијата и општата медицина:

„Тука сум да презентирам наслов од интервентна кардиологија доагам веќе четврти пат и овој проект овозможува размена на лекари кои доагаат и ги обучуваат студентите на практични знаења“ изјави д-р Ден Собек

„Денес сум тука да презентирам десетте работи кои секој матичен лекар треба да ги знае ова ми е трета година по ред а студентите имаат голема љубов кон медицината“ изјави д-р Тим Гол

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *