Почетна / Спорт / Младата фудбалска репрезентација ги заврши подготовките

Младата фудбалска репрезентација ги заврши подготовките

Завршија подготовките на македонскатра фудбалска репрезентација до 19 години во Анталија. Во последната средба на подготовките, македонската репрезентација ја совлчадфа Молдавија со 1-0. Во македонската репрезентација играа и двајца штипјани, кои потекнуваат од школата на Брегалница- Иван Николов,. кој сега ги брани боите на Академија Пандев и Кире Новаков, голман на Триглав од Словенија. Според информациите, двајцата штипјани играле мошне добро, биле меѓу најдобрите на средбата.

Инаку, претходно Македонија беше совладана од Бугарија со 0-4, а од Динамо Киев со 1-3.

“Штипски асови“

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *