Почетна / Спорт / Младите борачи на Балканец, држат чекор со Лирија

Младите борачи на Балканец, држат чекор со Лирија

По изборното првенство во борење во младинска и пионерска конкуренција, што се одржа во Суденичани ,резултатите во поединечна конкуренција беа соопштени веднаш. Денеска беа објавени и резултатите во екипна конкуренција.Познато е дека БАЛКАНЕЦ од Изборното првенство донесе 19 медали во поединечна конкуренција. Тоа му донесе и бодови во екипното бодување. Балканец е најдобар во пионерска конкуренција со 36 бодови, пред Лирија со 21 и најпријатното изненадување Неготино со 14 бодови. Во јуниорска конкуренција, првото место го делат Лирија и Балканец со по 30 бода, но скопјани се на чело на табелата оти имаат повеќе освоени први места. На трето место е Студеничани со 20 бодови.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *