Почетна / Спорт / Муамед Сејдини, бил осуден на затворска казна

Муамед Сејдини, бил осуден на затворска казна

Федерацијата на фудбалските мафијаши избра соодветен претседател Мухамед Сејдини од Зајас.Сејдини одговара да биде предводник на фудбалската мафија бидејќи  бил осуден на 1 година и 7 месеци затво.Прашање е како извадил документ дека не бил осудуван.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *