Почетна / Занимливости / Музичка промоција “Музика на младата генерација“-Nino Mancini

Музичка промоција “Музика на младата генерација“-Nino Mancini

Викендов продолжуваат програмските содржини на летната манифестација “Штипско културно лето“.Промоција на новиот музички творештво на младиот но талентиран Ди Џеј Нино Мансини.Летото отсекогаш била трамбулина за младите, оваа програма е најсвежиот пример за тоа.Мансини  промоцијата ја наслови како музика на младата генерација.Техно и електронска музика е музичката опсервација на Мансини.Промоцијата започнува од 20 часот во Дом на млади.Музиката на Манчини може да се најде и на отворената музичка платформа за Македонија  и од Македонија именувана како Spotify

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *