Почетна / Занимливости / Навивачка уживанција

Навивачка уживанција

Фудбалските навивачи од Македонска Kаменица , се “докажаа“ на трибините.Маски дистанца.Почитувајќи ги протоколите и навивајќи за својот тим, тие натпреварот го гледаа страсно уживајќи во пивото и мезето , колбаси чипс, по некој нарезок  и слично.Тоа е вистински фудбалски уживатели.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *