Почетна / Балкан / Нада Топчагиќ, најпопуларна пејачка во Истанбул

Нада Топчагиќ, најпопуларна пејачка во Истанбул

Дефинитивната победа на турскиот опозициски водач Екрем Имамоглу на повторените избори за градоначалник на Истанбул, беше прославена од голем број на граѓани кои излегле на улица да за прослават.

Српскиот хит што пееше Нада Топчагиќ –  „Јутро е“, ечела на неколку улици. Бошнаци кои живеат во овој град на социјалните мрежи споделија видеа на кои се гледа како прославуваат со балкански хит.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еди РАма победи на изборите во Албанија

Претседателот на Централната изборна комисија (ЦИК) во Албанија, Илирјан Целибаши денеска ги соопшти резултатите од …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *