Почетна / Балкан / Над 900.000 лица се вакцинирани во Србија

Над 900.000 лица се вакцинирани во Србија

Досега 901.946 лица се вакцинирани против коронавирус во Србија, додека 264.587 од нив ги примиле двете дози на вакцината, пренесуваат српските  медиуми.

Во Белград се вакцинирани над 220.000 граѓани, од кои некои се превакцинирани.

Утрово во Србија се испорачани 40.950 дози вакцина Фајзер, додека до крајот на месецот се очекува да бидат доставени до 150.000 дози вакцина АстраЗенек.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *