Почетна / Занимливости / Настап на ученик од ДМУЦ“Сергеј Михајлов“ во Пожаревац.

Настап на ученик од ДМУЦ“Сергеј Михајлов“ во Пожаревац.

Ученикот на музичкото училиште “Сергеј Михајлов“ од Штип, и Петар Најдовски негов ментор Баже Костадинов, професор по труба, имаа семинар и целовечерен концерт во Училиштето “Стеван Мокрањац “ во Пожаревац, Република Србија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *