Почетна / Занимливости / Најскапите градови во светот.

Најскапите градови во светот.

Од 133 градови, ова е првпат во 30-годишната историја три града да го делат првото место. Авторката на извештајот, Роксана Славчева, вели дека Париз е меѓу десетте најскапи градови од 2003 година и дека е исклучително скап за живот.

Потоа на листата следат Цирих, Женева, Осака, Сеул, Копенхаген, Њујорк и Тел Авив

Според ова истражување, најевтин град за живеење е Каракас, а потоа следат Дамаск, Ташкент и Алмати во Казахстан.

Извештајот е направен според споредба на цената на 160 производи и услуги како храна, трошоци за сметки и превоз.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *