Почетна / Балкан / На Косово, камион влета во пешаци.

На Косово, камион влета во пешаци.

Најмалку едно лице загина, а 20 се повредени во центарот на косовскиот град Гнилане кога камион со голема брзина влета во група пешаци, јавија приштинските медиуми, а пренесува „Б92“.

„Можам да потврдам дека едно лице почина како последица од несреќата, а 20 се повредени“, изјави портпаролот на косовската полиција во Гнилане, Исмет Хасани.

Во несреќата учествувале 10 возила, а според портпаролот, ја предизвикал камионот што удрил во автомобили и пешаци.

На вонредната прес-конференција Хасани рече дека причината за несреќата биле технички проблеми.

Според него, возачот на камионот и неговиот совозач биле одведени во полициска станица на распит.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *