Почетна / Спорт / На СП во пинг-понг , освоен само сет.

На СП во пинг-понг , освоен само сет.

Од четворицата македонски учесници на СП во пинг понг, што се одржува во Будимпешта, Унгарија, , денеска честа ја спаси Петар Костовски. Тој загуби од Чехот Ламандри со 4-1. Или во сетови 11-8, 7-11, 11-8, 11-9. Сите други македонски натпреварувачи загубија со максимални резултати ,без освоен сет. Петар Костовски и во првото коло освои еден сет. Стручнаците кои ја следат играта на штипјанецот Петар Костовски истакнуваат дека тој од сите македонски репрезентативци најмногу напредувал, нијанси одлучувале во некои средби. за да не стигне и до победата, како што било случај и во псоледната средба со Чехот Ламандри.,
Едно искуство повеќе за македонските пингпонгари.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *