Почетна / Избор на Уредникот / На школо, во училишни клупи

На школо, во училишни клупи

Од утре започнува новата учесбна 2021/22 година. Ќе почне класично односно наставата ќе се одвива во училиштата, кои веќе делуваат со нормите што ги постави Министерството за образование.Доколку се усложни состојбата со ковид 19, ќе се премине на он лајн настава.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *