Почетна / Занимливости / На 4-ти мај покрај Васка Илиева, почина и Драган Вучиќ.

На 4-ти мај покрај Васка Илиева, почина и Драган Вучиќ.

На денешен ден почина доајенот на македонската песна и народна и новосоздадена, до денес ненадминататаВаска Илиева.

Денеска почина и победникот на Макфест 1992 година Драган Вучиќ.Тој победи таа година со композицијата “Свирете ја зајди, зајди“ во интерпретација на Олгица Христовска.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *