Почетна / Занимливости / Неделава започнува “Штипско културно лето“

Неделава започнува “Штипско културно лето“

На истекот од оваа недела  поточно на 29-ти јуни ќе биде отворено 35-тот издание на летната манифестација од областа на културата и уметноста “Штипско културно лето“.Академијата за култура и уметност од Осиек Рпеублика Хрватска во Штип ќе ја изведе операта “Боеми“ од ПУчини.Овој настан или чинот на отворањето на “летото “ ќе се случи во Уметничката галерија “Безистен“ со почеток од 20 часот и 30 минути.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *