Почетна / Занимливости / Нема “Пастрмалијада“ на отворено ќе има “Макфест“

Нема “Пастрмалијада“ на отворено ќе има “Макфест“

Градоначалникот на Штип Благој Бочварски како аор, најави дека 35-тото издание на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест“ ќе се одржи на отворено, на плоштадот “Слобода“, поради состојбата со “Ковид 19“.Градоначалникот потврди и тоа дека годинава нема да се одржи манифестацијата “Пастрмалијада“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Етапна исплата на пензиите

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец јуни 2021 година …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *